Wygodne łóżko na taras

Odpoczynek na własnym tarasie to najlepszy sposób na relaks i odpoczynek – nie ma co do tego wątpliwości. Szukając odpowiednich mebli i dodatków warto rozważyć meble nietuzinkowe, takie jak łóżko na taras. Nowoczesne leżanki ogrodowe pozwolą nam na relaks z książką w dłoni, wygodne opalanie się czy drzemanie. Jak konstruowane są leżanki?

Łóżko na taras z technorattanu

Wśród najczęściej kupowanych dzisiaj mebli wymienia się komplety technorattanowe. Nie powinno to dziwić, gdyż tego typu meble są trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie słońca, odkształcanie. Projektanci proponują nam kolekcje dopasowane do różnych gustów: znajdziemy tu zarówno meble odpowiednie na taras, do ogrodu, jak i na niewielki balkon. Kolekcje technorattanowe cenione są również przez restauratorów czy managerów hoteli i pensjonatów.

Łóżko na taras to wygodny mebel, który sprawdzi się również nad brzegiem przydomowego basenu czy też na balkonie. Istotne jest wybranie produktu, który spełni nasze oczekiwania. Łóżko na taras z technorattanu oparte jest na konstrukcji aluminiowej malowanej proszkowo. Taki stelaż jest lekki, przez co podnoszenie i przenoszenie mebla z miejsca na miejsce nie sprawia problemów. Stelaż nie jest podatny na działanie wilgoci i korozję. Wierzch mebla technorattanowego pokrywa plecionka – do złudzenia przypomina ona rattan. Plecionka nie wchłania brudu, jest odporna na promieniowanie UV. Taki meble na długi czas zachowa doskonały wygląd.

Atuty łóżka na taras

Meble tarasowe takie jak łóżko na taras to gwarancja wygody. Leżanki uzupełnia się o regulowany zagłówek, który możemy ustawiać zgodnie z naszymi oczekiwaniami na daną chwilę. Niektóre z dostępnych modeli posiadają również podłokietniki, które podniosą komfort w czasie lata.