Kinkiety zewnętrzne w sposób charakterystyczny rozpraszają światło. W głównej mierze pełnią funkcję dekoracyjną, pomagając m.in. oświetlić elewację budynku. Można je również powiesić przy tarasie, tworząc tym samym przyjemną atmosferę.
Najważniejsze parametry kinkietów zewnętrznych
Decydując się na kinkiety zewnętrzne należy pamiętać o:
- oprawie wykonanej z materiałów nierdzewnych – lampy zewnętrzne zawsze narażone są na wilgoć,
- klasa ochrony – min. IP 44, do wyboru są lampy o wyższych parametrach np. 54, 55; im wyższa klasa tym lepiej, oznaczać ona będzie bryzgoszczelność i pyłoszczelność,
- wodoszczelność – czy lampa, a dokładnie kable dochodzące do lampy, są wodoszczelne i będzie można pomyśleć o ich montażu w ziemi.
Decydując się na zakup lamp, jakie znaleźć mają się na budynku, zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy dedykowane są one do użycia na świeżym powietrzu, czy jednak nie.
Kinkiety ogrodowe – przydatne funkcje
Można by obyć się bez tego typu lamp. Trzeba jednak dostrzec ten fakt, że dzięki nim cała przestrzeń będzie zdecydowanie lepiej widoczna. Wiele osób narzeka na to, że korzystanie z tarasów na świeżym powietrzu wieczorami jest niemożliwe, ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Warto więc dodać, że kinkiety zewnętrzne nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także użytkową. Od teraz korzystanie ze świeżego powietrza nie będzie stanowiło problemu.
Kinkiety zewnętrzne LED
Mówiąc o parametrach, nie można zapomnieć o energooszczędności. O tych rodzajach lamp, które dają ogromną ilość światła, ale także pobierają zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Do tego są to też lampy, które uważane są za ekologiczne. Tradycyjne żarówki nie są już tak mocno dostępne. Wypierają je żarówki LED, które cechują się również zdecydowanie dłuższą żywotnością. Może ich finalna cena jest nieco większa, ale w ogólnym podsumowaniu i tak ich koszt zakupu będzie się w stanie zwrócić. I to w bardzo szybkim czasie. Dlatego też warto postawić na ten model żarówki w przypadku kinkietów zewnętrznych.