Niebanalne aranżacje wnętrz – styl loftowy

Stworzenie przytulnego, ale i niebanalnego wnętrza, jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Liczne propozycje aranżacji znajdziemy w sieci, ale też w katalogach wnętrzarskich. Jedną z ciekawszych propozycji na niebanalne wnętrze jest styl loftowy. Jakie meble i dodatki wybrać, aby przestrzenie loftowe w domu zachwycały?

Czym odznacza się styl loftowy?

Wnętrza loftowe inspirowane są przestrzeniami pofabrycznymi. Króluje w nich przestrzeń, wysokie przeszklenia i stonowana kolorystyka (czerń, biel, beż grafit). Warto również wspomnieć o materiałach – wnętrza loftowe wykorzystują takie tworzywa jak stal, lite drewno, szkło, beton, kamień. Wnętrza loftowe mogą wydawać się na pozór surowe, jednak poprzez odpowiednie zagranie dodatkami i meblami, uda się stworzyć niebanalne, komfortowe wnętrza, w których aż chce się przebywać. Styl loftowy sprawdzi się w każdym pomieszczeniu: salonie, kuchni, łazience, sypialni – przekonują projektanci marki notodo.pl. Jakie meble wybrać, aby wnętrza nabrały loftowego charakteru? Możliwości jest naprawdę wiele!

Meble loftowe – co wybrać?

Wśród najchętniej wybieranych mebli loftowych wymienia się stoliki kawowe. Wygodne, odpowiednio profilowane i trwałe stoliki staną się punktem centralnym w pokoju dziennym czy w salonie. Stoliki pozwolą na podejmowanie gości czy odpoczynek z książką w ręku. Niebanalnym dodatkiem do mniejszych przestrzeni mogą być też loftowe stoliki pomocnicze, których konstrukcja pozwala na ich wsuwanie pod kanapę. W kuchniach warto postawić na wysokie krzesła. Hokery doskonale wyglądać będą przy kuchennych wyspach – dzięki nim staną się one również przestrzenią do podawania kawy czy posiłków. W przedpokojach można wykorzystać wąskie konsole, które pozwolą na zorganizowanie przestrzeni na klucze czy pocztę.