Ubezpieczenie przewozowo – flotowe

Różnorodne pakiety ubezpieczeń bardzo dobrze sprawdzają się w wielu sytuacjach. Jeżeli chodzi o transport są one najpewniejszym i najbezpieczniejszym trybem zabezpieczenia swojego majątku na drodze. Niektóre ubezpieczenia bywają obligatoryjne, a niektóre są obowiązkowe. Prowadząc firmę TSL warto dowiedzieć się więcej informacji na temat zabezpieczenia swoich pojazdów. Ubezpieczenie przewozowo – flotowe w sposób kompleksowy dba o firmowe samochody ciężarowe.

Ubezpieczenia dla firm przewozowych – rodzaje

Istnieją różnorodne pakiety ubezpieczeń dla firm przewozowych. Jedne z nich obejmują pakiety przymusowe, a inne pakiety dobrowolne. Do pakietów przymusowych zalicza się oczywiście niezbędne ubezpieczenie typu OC, które w ogóle pozwala danemu pojazdowi wyjechać na drogę. Jazda bez takiego ubezpieczenia jest karalna – dlatego po zakupie samochodu pierwsze co należy zrobić to wykupić mu ubezpieczenie OC.

Kolejnymi typami ubezpieczeń są ubezpieczenia obligatoryjne. Jest ich o wiele więcej i różnią się od siebie pakietem ochrony, a także kosztami. W przypadku firm TSL bardzo popularne stało się ubezpieczenie przewozowo – flotowe, które obejmuje wszystkie samochody firmowe. Ubezpiecza ono ich stan techniczny w formie OC, ale również AC. W zależności od wykupionego pakietu przedsiębiorca może również objąć ubezpieczeniem przewożony towar, a nawet pracowników (kierowców), którzy każdego dnia przemierzają setki, a nawet tysiące kilometrów. Jest to bardzo wygodne gdyż za jedną umową i jedną opłatą obejmuje się kilka samochodów. Powszechnie wiadomo, że mniej umów to mniej rzeczy na głowie dlatego kierownicy firm TSL uwielbiają właśnie ten rodzaj ubezpieczenia.

Podsumowanie

Pakiety ubezpieczeń są bardzo ważne w różnych dziedzinach życia. Prowadząc firmę przewozową prędzej czy później napotka się jakieś problemy na tej płaszczyźnie. Właśnie dlatego warto być dobrze przygotowanym i zdecydować się na kompleksowy pakiet ubezpieczeń dla własnych pojazdów.