Filtry wody do dzbanka Dafi Omega 4.0 l

Woda kranowa jest bardzo tanim i łatwo dostępnym źródłem wody pitnej, który można spożywać na co dzień. Jest tylko jeden warunek – woda musi pochodzić z przebadanego pod względem mikrobiologicznym miejsca. Najpewniejszym źródłem jest oczywiście sieć wodociągów miejskich. Jednak wiele osób nie decyduje się na picie wody bezpośrednio z kranu ze względu na jej chemiczne zanieczyszczenia pogarszające jakość płynu. Dlatego wybierają oni filtry wody do dzbanka Dafi Omega 4.0 l, które potrafią zebrać z wody kranowej wszystko co najgorsze!

 

Jak działają filtry wody do dzbanka Dafi Omega 4.0 l?

 

Filtry wody do dzbanka Dafi mają za zadanie zebrać najnieprzyjemniejsze zanieczyszczenia chemiczne znajdujące się w wodzie. Wraz z nimi każdy kto tylko narzeka na jakość wody pitnej z pewnością będzie zadowolony. Wszystko opiera się na bardzo dokładnym procesie filtracji i budowie filtrów. Bowiem filtry wody do dzbanka Dafi Omega 4.0 lposiadają w swoim wnętrzu skrupulatnie dobrane cząsteczki węgla aktywnego. Posiadają okrągły kształt tak aby maksymalnie zwiększyć pojemność styku węgla aktywnego z cząsteczkami wody. Dzięki temu efektywność procesu filtracji jest zmaksymalizowana. Węgiel aktywny jest szeroko znanym materiałem, który posiada właściwości absorbujące.

 

Ze względu na właściwości absorbujące węgla aktywnego wszystkie zanieczyszczenia w postaci chloru, pestycydów, herbicydów czy nawet metali ciężkich zostają wchłonięte do wnętrza absorbenta. Posiada on określoną pojemność chłonną, dzięki której jest w stanie zebrać w swojej strukturze określoną ilość zanieczyszczeń. Po całkowitym wypełnieniu filtr powinien być zamieniony na nowy. Aby wiedzieć kiedy to nastąpi warto jest zaopatrzyć się w dzbanek z ekranem LCD mówiący o aktualnym stanie filtra.

 

Podsumowanie

 

Jak widać filtrowanie wody jest bardzo korzystne. Usunięcie wszystkich zanieczyszczeń gwarantuje ogromną poprawę jakości wody, jej smaku i zapachu przez co każdy użytkownik korzystający z tego płynu będzie zadowolony!