Jaki zabieg na blizny potrądzikowe? Sprawdź resurfacing laserowy

Blizny potrądzikowe to charakterystyczne dołeczki w skórze, które powstały po ropnych krostkach i zaskórnikach. Niestety w wielu przypadkach trudno jest ich uniknąć. Można natomiast zmniejszyć ich widoczność, korzystając z nowoczesnych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem jest resurfacing laserowy. Wyjaśniamy, na czym to polega.

Jak powstają blizny potrądzikowe?

Blizny nazywane potrądzikowymi powstają na skutek różnego rodzaju problemów skórnych. Trwałe zmiany może pozostawić po sobie trądzik: zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, ropowiczy, piorunujący, a także takie choroby, jak ospa wietrzna. Przyczyną powstawania blizn są uszkodzenia głębokich warstw skóry na skutek silnego stanu zapalnego. Reakcją organizmu jest zastąpienie uszkodzonej skóry tkanką łączną włóknistą. Blizny potrądzikowe nazywane są bliznami zanikowymi. Czynnikiem, który zwiększa ryzyko ich powstawania, jest wyciskanie i rozdrapywanie zmian skórnych.

Co to jest resurfacing laserowy i jak działa na blizny?

Resurfacing to zabieg, który polega na zastosowaniu lasera frakcyjnego ablacyjnego w celu poprawy struktury skóry. Procedura ta wykorzystywana jest w odmładzaniu twarzy, a także w redukcji blizn potrądzikowych. Jaj wyjaśniają specjaliści z Kliniki Beauty Skin w Radomiu działanie zabiegu opiera się na remodelingu tkanki poprzez pobudzenie produkcji kolagenu w głębokich warstwach skóry. Efektem jest spłycenie blizn potrądzikowych oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym wykonuje się po znieczuleniu skóry specjalnym kremem. Procedura jest szybka, jej czas nie przekracza zazwyczaj 30 minut. Laser tworzy na powierzchni naskórka drobne uszkodzenia, które stanowią dla organizmu sygnał do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, polegających na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Zastosowanie technologii frakcyjnej sprawia, że skóra szybko się goi, a okres rekonwalescencji jest krótki i mało problematyczny. Skóra bezpośrednio po resurfacingu jest  zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Dodatkowo może towarzyszyć temu uczucie pieczenia, szczypania i ściągnięcia. W czasie rekonwalescencji trzeba unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne i stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Jakich efektów można spodziewać się po resurfacingu laserowym na blizny?

Resurfacing laserowy pozwala skutecznie i trwale pozbyć się nieestetycznych śladów po trądziku – zarówno w postaci blizn, jak i przebarwień skórnych. Laser frakcyjny pobudza procesy regeneracyjne w skórze, co prowadzi do naturalnego wypełnienia ubytków tkankowych. Redukcja blizn to tylko jeden z efektów działania tego urządzenia. Po resurfacingu laserowym skóra staje się bardziej napięta i zregenerowana, a przebarwienia rozjaśnione.

Efekty laserowego usuwania blizn widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby skóra została maksymalnie wygładzona, a ślady po trądziku niewidoczne. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów ustala lekarz po konsultacji z pacjentem. Optymalne efekty widoczne są po 2–3 miesiącach od zakończenia terapii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, odwiedź stronę www.findbeauty.expert.com