Komplety ogrodowe, które nadadzą charakteru przestrzeni

Znalezienie idealnego kompletu ogrodowego nie powinno być dzisiaj wyzwaniem – interesujące propozycje znajdziemy zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych, showroomach znanych producentów. Zanim jednak dodamy się pasji kupowania warto przyjrzeć się konkretnym meblom z bliska i zastanowić się jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Czy dany producent spełni nasze marzenia o pięknym komplecie wypoczynkowym?

Meble pod lupą – co jest ważne?

W przypadku mebli ogrodowych najważniejsza jest ich odporność na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Topowi producenci stosują technorattan i aluminium jako dwa podstawowe tworzywa o wysokiej trwałości. Zarówno technorattan, jak i aluminium posiadają nieporowatą strukturę, przez co ani brud, ani wilgoć nie przedostają się do wnętrza.

Zastosowanie materiałów syntetycznych sprawia, że również zmienne warunki atmosferyczne nie są problemem. Tworzywa są odporne na silne promieniowanie UV, deszcz, niskie i wysokie temperatury. Aluminium dodatkowo malowane jest proszkowo, co zabezpiecza je przed pojawianiem się ognisk rdzy.

Komplety ogrodowe nowoczesne – jaki wybrać?

Obecnie jednym z najchętniej wykorzystywanych trendów są komplety ogrodowe modułowe, tworzone na aluminiowych stelażach. Zaletą mebli modułowych jest możliwość ich łączenia w dowolne zestawy. Z takich mebli możemy korzystać zarówno w formie pojedynczych elementów (sof, foteli) lub też jako jeden duży mebel. Meble modułowe to interesująca alternatywa szczególnie dla osób pragnących stale zmieniać wystrój ogrodu. Takie komplety z pewnością przypadną do gustu osobom kreatywnym.

Dodatki w ogrodzie

Jak, poza meblami, urozmaicić przestrzeń ogrodową? Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie parasoli ogrodowych czy też stojących pergoli nowoczesnych. Pozwolą one skutecznie uchronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym.