Dlaczego perfumy pachną?

W przypadku perfum najważniejszym czynnikiem jest z pewnością ich esencja, cała kompozycja zapachowa, która została stworzona z różnych nut zapachowych

Warto zwrócić uwagę iż na co dzień otacza nasz wiele zapachów kwiatowych, roślinnych, dlatego też perfumy często czerpią z natury, są to zapachy owoców, zapach łąki czy też zapach lasu. Oczywiście każde perfumy będą pachniały inaczej w buteleczce czy też na testerze a inaczej na naszej skórze dlatego też każdy kto chce zakupić perfumy które będą mu odpowiadały powinien odpowiednio je przetestować.

Jak sprawdzić jakość perfum?

Jeżeli poszukujemy perfum ważnym czynnikiem będzie czas przez jaki utrzymują się na naszej skórze, dlatego też po spryskaniu się perfumami możemy sprawdzić czy po kilku godzinach czy nawet następnego dnia zapach będzie nadal się unosił. Wówczas będziemy mogli wybrać perfumy które będą najbardziej trwałe, które najdłużej otrzymają się na naszej skórze. W tym przypadku warto zwrócić uwagę iż za ulatnianie się perfum odpowiada przykładowo alkohol, który pomaga zapachowi unosić się z naszej skóry. Oczywiście w perfumach znajdziemy także w różnego rodzaju składniki syntetyczne, nuty zapachowe których na co dzień moglibyśmy nie znaleźć w przyrodzie. Warto zwrócić uwagę iż odpowiednie dobranie w nut zapachowych tworzy harmonię, ostateczny zapach naszych perfum. Na olejki składają się różnego rodzaju ekstrakty mogą być to ekstrakty z owoców, kory, żywicy, liści różnego rodzaju roślin. Może być to także Ambra czyli składnik pochodzenia zwierzęcego, plastry pszczele czy też piżmo. Oczywiście olejki powstają w procesie odpowiedni ekstrakcji, surowiec taki jak kwiaty czy też pąki kwiatowe poddawany jest przykładowo destylacji parowej, w przypadku kory drzew może być to destylacja na sucho. W sklepach obecnie możemy zakupić także perfumy lane, są to perfumy które charakteryzują się dobrą jakością podobnie jak perfumy znanych marek, jednak są one dużo tańsze, dlatego też chętnie wybierane są przez wielu klientów. W tym przypadku warto zwrócić uwagę iż producent nie wydaje zbyt dużo na reklamę, promocję towarów więc ceny perfum mogą być nieco niższe, dlatego też znajdziemy je w atrakcyjnych cenach.