Zaproś naturę do wnętrza!

Minimalistyczne, urządzone na wysoki połysk salony o zimnym, niemal laboratoryjnym wyrazie odchodzą w zapomnienie. Architekci coraz chętniej przemycają do wnętrz naturalne akcenty, które wnoszą do mieszkania ciepło, swobodę i naturalność. Jak tchnąć życie w salonową aranżację, nie wydając pieniędzy na kosztowny remont? Sprawdź!

Domowy kwietnik

Najprostszym i tanim sposobem na przełamanie chłodu w salonie czy sypialni jest uzupełnienie aranżacji o żywe kwiaty. Sukulenty w małych doniczkach ustawione na parapetach, metalowa półka z kompozycją z kwiatów, naścienne albo wolnostojące kwietniki ciekawie udekorują pomieszczenie oraz pozytywnie wpłyną na jakość powietrza i nastrój domowników!

Naścienny dekor

Po kilkudziesięciu latach od swojego debiutu do łask wkraczają fototapety! Nowoczesne naścienne grafiki w niczym nie przypominają swoich poprzedniczek rodem z PRL-u. Nawet najprościej urządzone wnętrze zyska na atrakcyjności, kiedy wyeksponujesz jedną ze ścian za pomocą fototapety z kwiecistym wzorem albo motywami liści. Wysokiej jakości obrazy najlepiej łączyć z nieskomplikowanymi meblami o jednolitych frontach.

Meble z naturalnych materiałów

Nasza ostatnia propozycja z pewnością przykuje uwagę wymagających trendsetterów. Modnym i funkcjonalnym komponentem salonowej mozaiki staną się dodatki i meble wykonane z naturalnych surowców – surowe, solidne stoły z drewna, fotele rattanowe, lampy z bambusa. Znaczna część tego typu mebli tworzona jest ręcznie, co wpływa na ich jakość i estetykę. W dobrych sklepach znajdziesz zarówno modele utrzymane w klasycznym stylu, jak i designerskie projekty o minimalistycznym rysie. Połączenie naturalnych materiałów z metalem czy szkłem może przynieść fenomenalne efekty!