Ruska Bania – Świetny pomysł na relaks w domowym zaciszu  

Ruska bania to nic innego, jak znana od pokoleń rosyjska sauna, inaczej zwania balią drewnianą która od wieków cieszy się poważaniem naszych wschodnich sąsiadów. Niesie ona za sobą korzyści higieniczne, działając oczyszczająco na ciało i ducha. Krótko mówiąc, bania to znana od lat forma relaksu, która cieszy się niesamowitym powodzeniem głównie ze względu na unikalny klimat zawarty w kąpielach przy użyciu baniu.

Kąpiele mające na celu przynieść poprawę samopoczucia stanowią swoisty rytuał

Często biorą w nich udział grupy osób, a nie pojedyncze osoby, a sam proces kąpieli często połączone z masażem przy użyciu tzw. witek. Proces ten to nic innego jak biczowanie przy użyciu skąpych gałązek brzozowych lub dębowych, co niesamowicie pozytywnie wpływa na pracę naczyń krwionośnych, co doskonale przekłada się na poprawę ciśnienia tętna krwi – co ciekawe, taka forma zdrowotnego relaksu pochodzi stricte od ruskiej bani i jest jej przypisana, stanowiąc unikatową cechę tej formy relaksu.

Ruska bania – sauna inna niż wszystkie

Biorąc na tapetę klasyczną suchą saunę, oraz kąpiele w ruskiej bani nasuwa nam się wiele różnic – choćby biczowanie stanowi rzecz całkowicie odrębną i inną. Nie mniej jednak, znamienną cechą rosyjskiego modelu sauny jest swoista aromaterapia, która ma miejsce podczas sesji w bani. Witki służące do biczowania ciała gromadzą w sobie sporą dozę olejków eterycznych, a dzięki znacznie wyższej wilgotności powietrza w ruskiej bani, niż w klasycznej saunie suchej klimat jest całkowicie inny i nabiera wywyższonej, duchowej atmosfery co pozwala w pełni zrelaksować nie tylko ciało, ale również ducha. Warto kupić balie od producenta.

Jak korzystać z ruskiej bani?

Cykl korzystania z ruskiej bani jest prosty i nieskomplikowany. Po wejściu do rozgrzanej bani nie należy spędzać w niej więcej czasu, niż wskazuje na to nasz organizm – po kąpieli wskazane jest ochłodzenie ciała oraz regeneracja wraz z nawodnieniem. Cykle można regularnie powtarzać, jednak warto zwrócić uwagę, że pozytywnym skutkiem kąpieli w bani jest oczyszczenie porów i kanałów w ciele, co doskonale uwydatnia korzyści płynące z masażów czy czynności mających na celu zwiększenie ilości minerałów w naszym organizmie. Należy pamiętać, że po każdorazowym korzystaniu z sauny, czy to klasycznej czy np. ruskiej bani należy odpowiednio schłodzić ciało, ponieważ stanowi to niezbędną czynność wykonywaną bezpośrednio po zabiegach oczyszczających tego typu.

Ruska bania – dla kogo?

Kąpiele w bani uchodzą za uzależniające, a korzystać z uroków tej wiekowej formy relaksu może dosłownie każdy – nieodłącznym klimatem tego typu łaźni jest duża ilość osób – można więc rzec, że banie są w pełni koedukacyjne, bowiem zrzeszają ludzi z każdego pokolenia – od młokosa do najwytrwalszego seniora.

Źródło:
http://balia-drewniana.pl & http://www.sauna-drewniana.pl