Profesjonalne środki czystości dla Twojej firmy

Oprócz funkcjonalnych i eleganckich mebli, wykwalifikowanych pracowników, miłej obsługi czy urządzeń elektronicznych w firmie należy zadbać o porządek. Zarówno kontrahenci, jak również klienci są wzrokowcami i nawet drobne niedopatrzenia rzucą się im w oczy, co niestety odbije się niekorzystnie na wizerunku firmy. Warto zatem sięgnąć po nowoczesne maszyny sprzątające i po profesjonalne środki czyszczące.

Profesjonalne środki czystości dla Twojej firmy

W zależności od wielkości firmy, można zatrudnić własną sprzątaczkę lub powierzyć zadanie utrzymania pomieszczeń w czystości profesjonalnej firmie sprzątającej. Wybór odpowiednich urządzeń i środków czystości ma duże znaczenie. Preparaty do czyszczenia podłóg powinny być dopasowane do rodzaju podłogi. W przypadku bardzo tłustej i zabrudzonej posadzki konieczne jest użycie mocniejszego preparatu, najlepiej renomowanej marki. Tego typu produkty powinny posiadać bardzo dobre właściwości czyszcząco-odtłuszczające. W przypadku podłóg laminowanych i drewnianych powinno się sięgnąć po środki przeznaczone do pielęgnacji podłóg wodoodpornych, nadające im delikatnego połysku oraz pogłębiające naturalny kolor drewna, nie pozostawiając przy tym żadnych nieestetycznie wyglądających smug czy zacieków. Z kolei do posadzek wykonanych z kamienia świetnie sprawdzają się preparaty zasadowe, które poradzą sobie nie tylko z codziennymi zabrudzeniami, ale także z zanieczyszczeniami z tłuszczu czy sadzy.

 

Co jeszcze będzie potrzebne?

Dywany i tapicerki można czyścić za pomocą odkurzacza piorącego lub metodą mechaniczną przy pomocy odkurzacza piorąco-ssącego. Świetną opcją będzie metoda ekstrakcyjna, podczas której warto sięgnąć po środki niezawierające żadnych wybielaczy ani też rozpuszczalników, głęboko penetrujące włókna i niewymagające wypłukania bieżącą wodą. Przy metodzie mechanicznej stosuje się preparaty nieposiadające chemicznych wybielaczy, tworzące czyszczącą pianę, którą można łatwo odessać.

W każdej firmie nie można obejść się bez preparatów do higieny sanitariatów. Chodzi tutaj o preparaty do bieżącego mycia i dezynfekcji pomieszczeń sanitarnych o działaniu antybakteryjnym. Środki czystości powinny być w stanie skutecznie usunąć zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, pozostawiając przyjemny zapach i nie niszcząc powierzchni. Z rdzą i kamieniem wapiennym świetnie poradzą sobie preparaty zawierające odczyn kwaśny, które należy na koniec obficie spłukać czystą wodą. Przydadzą się także środki do odkamienienia i odświeżenia kanałów przepływowych, które usuną również wszelkiego typu osady, tłuszcz i złogi mydła.

 

Podsumowanie

Oprócz wykwalifikowanych pracowników i specjalistycznych maszyn, bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich środków czystości. Powinny być skuteczne, ale i w pełni bezpieczne.

Artykuł powstał na podstawie: https://higma-service.pl/maszyny-czyszczace/.