Piękny kącik w ogrodzie

Elegancki ogród to świetne miejsce do odpoczywania, aktywnego relaksu, wyciszenia się. Nawet posiadacze niewielkich ogrodów powinni pomyśleć o kąciku, w którym mogliby czytać książki czy napić się popołudniowej kawy. Do jego stworzenia nie trzeba wielkich pieniędzy czy dużych rozmiarów ogrodu. Wystarczy nieco fantazji! Od czego zacząć? Z pewnością od mebli!

Miejsce do odpoczynku

Wybór mebli ogrodowych jest niezwykle szeroki – znajdziemy je w sklepach budowniczych, ogrodniczych. Warto jednak postawić na najwyższą jakość i szukać ich wprost u producentów. Sami producenci umożliwiają kupno swoich produktów w sklepach firmowych lub też sklepach internetowych. Wśród licznych modeli znajdziemy wiele produktów przecenionych, w atrakcyjnych cenach.

Wśród wielu rodzajów mebli największym zainteresowaniem cieszą się te tworzone z technorattanu. Jest to materiał syntetyczny, odporny na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Meble technorattanowe są niezwykle lekkie, przez co ich przenoszenie nie sprawia najmniejszego problemu. Drugim ważnym aspektem jest fakt, że zwarta budowa tworzywa nie wchłania brudu, a utrzymanie mebla w czystości nie jest problemem.
Drugim rodzajem mebli są te wykonane z lekkiego aluminium.

A może pergole?

pergola ogrodowa z drewna
Zdjęcie: pergola ogrodowa z drewna

Pergole drewniane to nietuzinkowy sposób na ozdobienie naszego ogrodu. Ażurowe konstrukcje wykonane z impregnowanego drewna dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Pergole są nie tylko eleganckie, ale również niezwykle trwałe. Wielu z topowych producentów umożliwia ich tworzenie na konkretny wymiar, dzięki czemu możliwe jest adaptowanie nawet najbardziej nietypowych elementów ogrodu. Pergole doskonale prezentują się w ogrodach, zarówno zacienionych jak i tonących w słońcu. Wielu właścicieli posesji decyduje się na to, aby to elementy pergoli stanowiły wsporniki dla wijących się odmian kwiatów.