Panele laminowane Quick Step  

Podczas projektowania własnego pomieszczenia wiele osób zastanawia się jaką podłogę wybrać aby być z niej w pełni zadowolonym. Jedni oferują profesjonalne deski drewniane mówiąc, że tylko one są prawidłowym wyborem. Jeszcze inni są fanami podłóg winylowych czy wygodnych kafelków. Natomiast najbardziej uniwersalne, piękne i funkcjonalne wydają się być panele laminowane. Quick Step jest producentem paneli, które są jednymi z najlepszych w stawce.

 

Panele laminowane Quick Step – budowa i funkcjonalność 

Panele laminowane Quick Step są zbudowane z dbałością o każdy szczegół. Firma wie, że połączenie to właśnie dobra budowa i konstrukcja wpływa na jakość produktu. Ale ogólnie mówiąc panele laminowane Quick Step zbudowane są z trzech warstw. Pierwszą z nich jest warstwa, którą kładzie się zaraz na powierzchnię podłogi. Jest ona bardzo twarda przez co zapewnia stabilność całej konstrukcji. Drugą warstwą jest warstwa łącząca mająca za zadanie poprawę wygody stawiania kroków na powierzchni paneli. Dodatkowo jest to warstwa, która zmniejsza opór cieplny przez co ogrzewanie podłogowe może być bardzo efektywnie przekazywane. Ostatnią częścią jest bardzo interesująca część zewnętrzna zapewniająca wiele funkcji, które klienci bardzo doceniają.

W warstwie zewnętrznej można znaleźć dwie warstwy ochronne. Pierwszą z nich jest warstwa Scratch Guard, która dba, aby kondycja wizualna paneli była zachowana od nowości – nawet do 25 lat funkcjonowania. Scratch Guard ma za zadanie ochronić panele przed zarysowaniami, wierzchnimi uszkodzeniami mechanicznymi i rysami, które mogą powstać w trakcie funkcjonowania paneli. W wyniku tego panele laminowane Quick Step są dobrym wyborem dla osób posiadających w domu dzieci bądź czworonożnych przyjaciół.

W warstwie zewnętrznej znajduje się również ciekawy dodatek o nazwie powłoki Hydro Seal. Panele laminowane Quick Step wyposażone w powłokę Hydro Seal są dodatkowo chronione przed wodą. To hydrofobowa warstwa, która odpycha od siebie cząsteczki wody. W wyniku tego woda nie dostaje się do wewnętrznych warstw i nie powoduje ich niszczenia co stałoby się w przypadku klasycznych desek drewnianych.

 

Czy montaż paneli jest skomplikowany? 

Montaż podłogi bywa bardzo problematyczny – zwłaszcza w przypadku desek podłogowych, które wymagają aplikacji mocnego kleju. Jednak panele laminowane Quick Step zostały stworzone w taki sposób, aby ich montaż mógł wykonać każdy klient – niezależnie od tego jakimi umiejętnościami dysponuje. Wystarczy tylko wkładać jedne listwy w drugie opierając się na specjalnie stworzonych zatrzaskach Uniclic.