Na co zwracać uwagę przy zakupie parasola ogrodowego

Właściwy parasol jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego ogrodu. Jego działanie opiera się przede wszystkim na ochronie przed nadmierną ilością promieni słonecznych ale sprawdzi się także w przypadku opadów deszczu. Różnorodność, jaką oferują producenci jest tak duża, iż konsument może czuć się zagubiony w ilości propozycji.

Właściwy parasol jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego ogrodu. Jego działanie opiera się przede wszystkim na ochronie przed nadmierną ilością promieni słonecznych ale sprawdzi się także w przypadku opadów deszczu. Różnorodność, jaką oferują producenci jest tak duża, iż konsument może czuć się zagubiony w ilości propozycji. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, tym bardziej, iż funkcjonalność powinna być priorytetem, przy wyborze właściwego modelu. Pierwszą kwestią jest rozmiar. Oczywiście powinien on być dopasowany do ilości miejsca, jakim dysponujemy w ogrodzie a także rzeczywistymi potrzebami.

1-2

Ilość osób, która zazwyczaj korzystać będzie z przestrzeni zacienionej, powinna być głównym wyznacznikiem wyboru odpowiedniego rozmiaru. Nie ulega wątpliwości, iż im większa jest powierzchnia parasola, tym większe możliwości aranżacyjne będzie posiadał tworzony przez niego cień, jednakże nie warto inwestować w parasol o średnicy np. 5 metrów, jeżeli będzie on wykorzystywany głównie przez jedną czy dwie osoby. Kolejną istotną kwestią jest solidność jego konstrukcji, od obciążników i podstawy poczynając a na grubości i jakości przymocowania płótna do stelażu kończąc. Będzie to miało wpływ zarówno na jego stabilność, jak i właściwości zacieniające try this. Dlatego też bardzo dobrym wyborem będzie skorzystanie ze stelaża aluminiowego, którego główną zaletą jest niska waga oraz duża odporność na korozję. Płótno, wykorzystane do pokrycia parasola ogrodowego powinno cechować się wodoszczelnością oraz odpowiednia grubością.

Przy większych konstrukcjach ważne jest także to, by mechanizm składania oraz rozkładania parasola był wygodny i szybki w obsłudze a także, by po złożeniu parasol nie zajmował zbyt dużo miejsca. Konsumenci szczególnie wymagający, mogą wybierać pośród dodatkowych akcesoriów, w które bywają zaopatrzone najbardziej nowoczesne modele parasoli ogrodowych. Należą do nich przede wszystkim systemy oświetlenia, sprawdzające się podczas wieczornego odpoczynku czy dodatkowe zaczepy pozwalające na przechowywanie prasy lub innych drobnych przedmiotów, wzdłuż stelażu.