Jak zaaranżować nowoczesny ogród minimalistyczny?

Czas spędzony w ogrodzie to dla wielu jedyny moment na odpoczynek w czasie długiego i męczącego dnia. Warto zadbać o to, aby taki ogród był dopasowany do naszych potrzeb. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń? Oto kilka wskazówek dla szukających!

Najlepsze meble do ogrodu minimalistycznego

Nowoczesny ogród minimalistyczny nie może obejść się bez mebli. Dzisiaj w sklepach topowych producentów znajdziemy meble ogrodowe wykonane z technorattanu, materiałów łączonych czy aluminium. Wszystkie one odznaczają się interesująca linią oraz wysoką odpornością na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Do najchętniej kupowanych zalicza się technorattan – tworzywo to dostępne jest w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co każdy znajdzie wśród mebli coś dla siebie.
Meble aluminiowe to kolejna propozycja dla ceniących minimalistyczny styl. Aluminium okazało się być strzałem w dziesiątkę, szczególnie w przypadku mebli wykorzystywanych w ogródkach letnich w restauracjach czy kawiarniach. Aluminium jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci – dzięki temu nie pojawia się rdza.

Nowoczesny ogród odpowiednio wyposażony

Poza samymi meblami warto postawić na odpowiednie dodatki. Wiele osób decyduje się na wzniesienie pergoli tarasowe, która pozwoli na ochronę przed palącym słońcem, ale i deszczem. Konstrukcje pergoli tworzone są z aluminiowych profili ekstrudowanych, odpornych na wilgoć i pojawianie się rdzy. Baldachimy pergoli wykonane są z tkanin technicznych, odpornych na wnikanie brudu, wilgoci. Mogą być one rozkładane automatycznie lub ręcznie.

Grill w nowoczesnym ogrodzie

Grill w ogrodzie to świetny sposób na urozmaicenie posiłku. Smaczne potrawy będą jeszcze lepsze, jeśli przygotujemy je na nowoczesnych grillach gazowych. Urządzenia te pozwalają na przygotowywanie wielu potraw w jednym czasie.