Jak budowany jest dom z drewna?

Budowa domu z drewna jest znacznie prostsza niż w przypadku budowli murowanych. Obecnie w Polsce znajdziemy wiele firm specjalizujących się właśnie w budowie domów szkieletowych. Czy sama budowa zajmuje dużo czasu? Czy taki dom spełni oczekiwania klienta? Poznajmy technologię i możliwości domów drewnianych z bliska!

Domy drewniane jako alternatywa dla klasycznych domów murowanych

Szukając idealnego miejsca dla siebie i rodziny coraz więcej Polaków decyduje się na budowę własnego domu. Inwestycja taka wiąże się jednak z kosztami, w przypadku których statystyczny Polak musi zaciągnąć olbrzymi kredyt. Interesująca alternatywą dla klasycznych domów murowanych są domy tworzone z drewna – budownictwo szkieletowe przywędrowało do nas z Kanady i Skandynawii i zdobywa coraz więcej zwolenników. Wśród licznych dostawców projektów i wykonawców w Polsce warto zarekomendować usługi marki mawit.com.pl – to jedna z najchętniej wybieranych firm budowlanych związanych z budownictwem szkieletowym. Czym dom drewniany różni się od domu murowanego? Przede wszystkim głównym budulcem jest drewno – dzięki temu sam proces budowy może rozpocząć się praktycznie w każdym miesiącu w roku, bez względu na pogodę.
Czy dom z drewna zapewni nam komfort i ciepło? Tak – obecnie domy drewniane tworzone są w duchu budownictwa pasywnego. Oznacza to, że dom będzie wspierał zatrzymywanie ciepła wewnątrz. Wielu klientów dodatkowo stosuje okna pasywne oraz panele dachowe do ogrzewania wody.

Dlaczego tak wielu wybiera dom drewniany?

Przede wszystkim wynika to z jego ceny – jest ona niższa o ok. 35% od ceny domu murowanego. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest oczywiście czas budowy. Wykorzystanie drewna i gotowych struktur sprawia, że dom taki buduje się w 2-8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany klientowi.