Ekologiczne oświetlenie ogrodowe

Podczas ciepłych, letnich wieczorów, niezwykle chętnie korzystamy z naszych ogrodów, odpoczywając po meczącym dniu lub spędzając miło czas z naszymi najbliższymi i przyjaciółmi. Aby jednakże móc wykorzystać swój ogród po zmierzchu, warto zainwestować w jego właściwe oświetlenie.

Podczas ciepłych, letnich wieczorów, niezwykle chętnie korzystamy z naszych ogrodów, odpoczywając po meczącym dniu lub spędzając miło czas z naszymi najbliższymi i przyjaciółmi. Aby jednakże móc wykorzystać swój ogród po zmierzchu, warto zainwestować w jego właściwe oświetlenie. A jeszcze doskonalszą opcją będzie wykorzystanie w nim odnawialnych źródeł energii. Jak tego dokonać? Najprostszym sposobem będzie nabycie lamp solarnych, które w bardzo praktyczny sposób będą oświetlały nasz ogród przez wiele godzin, używając do tego energii słonecznej, nagromadzonej podczas dnia.

<img src="http://meblenaogrod.com.pl/wp-content/uploads/2016/08/3-2.jpg" alt="3-2" width="500" height="500" class="aligncenter size-full wp-image-21" srcset="http://meblenaogrod.com.pl/wp-content/uploads/2016/08/3-2.jpg 500w, http://meblenaogrod.com.pl/wp-content/uploads/2016/08/3-2-150×150.jpg 150w, http://meblenaogrod team collaboration tools.com.pl/wp-content/uploads/2016/08/3-2-300×300.jpg 300w” sizes=”(max-width: 500px) 100vw, 500px” />

Mogą one posiadać bardzo zróżnicowana formę, od pojedynczych, wolnostojących reflektorów, przez lampy wiszące po kinkiety. Są one wyposażone w panel słoneczny, który będąc ustawionym we właściwym miejscu, umożliwia wyjątkowo praktyczne a także skuteczne nagromadzenie energii słonecznej, oddawanej później za pośrednictwem żarówek LED. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko energię elektryczna ale także ograniczamy konieczność prowadzenia przewodów podłączających, co w przypadku zaaranżowanego już ogrodu może okazać się bardzo kłopotliwym, kosztownym oraz destrukcyjnym zadaniem. Lampy solarne nie posiadają tego typu wymagań a na dodatek w każdej chwili możemy je przenieść w dowolne miejsce, w jakim akurat będą nam potrzebne. Najpopularniejsze w naszych ogrodach są pojedyncze lampy solarne, o średniej wysokości, które ulokowane bywają najczęściej wzdłuż ścieżek oraz wokół przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie.

Tego typu oświetlenie, w panujących w naszym kraju warunkach geograficznych latem, działają zazwyczaj około 5 do 6 godzin po zmierzchu, co wydaje się wartością zupełnie wystarczającą. Jednakże osoby, które posiadają znacznie większe terytorium ogrodu, mogą zainwestować w bardzo efektowne latarnie solarne, które posiadają bardziej skomplikowane panele słoneczne, dające znacznie mocniejsze światło a także zapewniające jego dłuższe utrzymywanie się, nawet przez całą noc. Jednakże ich cena jest również stosunkowo wyższa.